HaberlerPiyasalar

StanChart: Bazı paralar 19 – 23 Mart’ta riske göre daha iyi getiri sağladı

0

Haber Kaynağı: bloomberght.com

Standard Chartered stratejistleri, sterlin, ringit ve Norveç Kronu’nun 19 – 23 Şubat döneminde satış dalgası ya da piyasalardaki kısmi yükseliş sırasında riske göre daha iyi getiri sağladığını belirtti

Standard Chartered Plc. analistleri risk algısındaki büyük dalgalanmalar sırasında alım satım yapmak isteyen yatırımcıların ABD hisse senetlerinin dışına bakmak ve para birimlerini gözden geçirmek isteyebileceklerini söyledi.

StanChart stratejistleri Ilya Gofshteyn ve Steve Englander’ın notunda S&P 500 Endeksi ve para birimlerinin volatilitelerine göre nasıl işlem gördüğüne dair yapılan bir analizin, bazı paraların 19 Şubat’tan 23 Mart’a kadar olan dönemdeki dalgalanmaları yakalamakta daha verimli olduğu belirtildi. İngiliz Sterlini, Malezya Ringiti, Norveç Kronu’nun satış dalgası ya da piyasalardaki kısmi yükseliş sırasında riske göre daha iyi getiri sağladığı belirtildi.

Kurumun uzmanlarının Çarşamba günkü raporunda “Bu, yatırımcıların S&P’de kısa veya uzun pozisyon almalarına alternatifler olduğunu gösteriyor.” ifadesi yer aldı. Analizin kısa bir döneme odaklanmış olmasıyla birlikte, uzmanlara göre uzun vadeli uygulamaları olabilir.

Döviz piyasaları geçen yıllarda düşük volatilite ile traderlar için getiri potansiyelini azaltırken, ABD hisse senedi piyasaları genellikle tırmanmayı sürdürdü. Dolayısıyla daha iyi getiri sunan ve daha az volatil varlık sınıflarına göre döviz yatırımının cazibesini azalmıştı.

piyasafx

Altın dün Fed sonrası 7 yılın zirvesine çıktı.

Previous article

BDDK’dan swap limitlerinde yeni hamle

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haberler